Türk- İslam Dini:Kürtleri Yarattığı İçin Allaha İsyan Etmek Gerekir
Türk- İslam Dini:Kürtleri Yarattığı İçin Allaha İsyan Etmek Gerekir
YORUM - M.Burak CAN
Pazartesi, 23 Nisan 2012 13:30
İslam dinine göre birbirlerini sevmeyenler gerçek anlamda iman etmiş olamaz. Türk- İslam dininde ise yüce makamlar için takla atmayanlar, amuda kalkamayanlar imansızdırlar.

Kardeşlik şiarının Ortadoğu’nun parçalanan yapısını onarmada İslam dininin ilkeleri bağlamında düşünüldüğünde önemli hatta vazgeçilmez bir etken olduğu kesindir.Ancak bu ilke 20.yüzyıldan itibaren Ortadoğu’da birleştirici bir unsur olmadığı gibi Türkiye gibi bir ülkede hak aramanın önüne set koymak için bir kılıf olarak kullanılmıştır. Milliyetçi söylemlerin Fransa ihtilalinden sonra dünya ırkları üzerindeki bulaşıcı etkisi ne yazık ki Müslüman ülkeler üzerinde de etkili olmuş, ırkçı yaklaşımlar kimi zaman dinsel öğelerle harmanlanmış kimi zaman da dinsel yaklaşımın önüne bile geçmiş. Irkçı yaklaşımlarla birlikte kafatasçı liderler Müslüman ülkelerde Batılıların desteğiyle iktidara gelmiş, Batılı dostlarının menfaatleri için komşusu olan farklı etnik kökendeki ülkelere düşman olmak hatta onlarla savaşmak gibi marifetler(!)  sergilemiştir.


Müslüman ülkeler arasındaki çatışmalarda 20. Yüzyılda en çok zarar gören millet Kürtler olmuştur.Dört ülke arasında paylaştırılan coğrafyası nedeniyle dört farklı ülkenin farklı farklı taktikleriyle baskı altında tutulmuş, dört farklı zulme maruz kalmış, dört farklı işkencelere tabi tutulmuş, dört farklı zihniyetin ayak oyunlarına maruz kalmış; ama ortaya sadece bir sonuç çıkarmıştır. Bu ülkeler Kürtlerle hiçbir zaman kardeş olmamışlardır. Kendileri için istediğini kardeşi için istememenin diğer adı ne olabilir? Ya kardeş olarak görmemek ya da kardeş görüp ağabeylik taslayarak büyük payı almaya çalışmak, hatta tüm payları alıp mümkünse hiçbirşeyi kardeşe kaptırmamak.


Irkçı yaklaşımların dinsel alana müdahalesi sonucu orta çıkan sentezci yaklaşımlar, Hitlere, Mussoliniye rahmet okutacak bir reform hareketi ortaya çıkarttı. Bureformlar özellikle- ne hikmetse- Türkiye’de büyük bir çığır açtı. Faşizmi dahi kıskandıracak; Hitler, Mussolini gibi üstatlarının aklının ucundan dahi geçmeyecek zihni buluşlar  dünya reform tarihine geçecektürdendi. Bu reform hareketinin tarihsel arka planına felsefik açıdan yaklaşıp da sosyolojik değerlendirmeler yapmaya gerek yok; çünkü bu hareketin ilham kaynağı zaten belli. Ortada Kürtler gibi kabusların ana kaynağı olan bir millet var, bu millet sayesinde Türk-İslam Sentezi gibi ahirette Türklerin eline cennetin şifreli anahtarlarını verecek bir din ortaya çıkıyor.


TÜRK- İSLAM DİNİ


Her dinde olduğu gibi bu dinin de bir takım ilkeleri var. Bu ilkeler doğrultusunda Türkiye 80 yıldır halkına güllük gülistanlık bir yaşam sunuyor. Her ne kadar “Türk Kürt kardeştir,  ayrım yapan kalleştir” den sonra “ Ya sev ya terk et “ deyip de çelişkili söylemlerde bulunuyorlarsa da aslında bunu devletin bekası için söylüyorlar. Hem sevmeyip hem de terk etmeyenleri asmayıp da beslemek de akıl kârı değil, eh o zaman bazılarının âleme ibret için asılmalarıgerekir. Şimdi böyle cennet bir vatanda yaşamak kolay da değil, her şeyin bir bedeli vardır.


İslam dininde zorlama yoktur; ancak Türk- İslam dininde zorlama temel ilkelerden biridir. Misak- Milli ayetinde geçen sınırlar içinde yaşayan bütün renkler, ırklar aslında Türk’tür. Kendilerini Türk hissetmeyen, Türklük sevdasıyla yanıp tutuşmayanlar ya cezaevlerinde iyicene bir terbiyeden geçirilerek, ya da otuz üç kurşunla gerekli hatırlatmalar yapılarak onlara Türklük aşılatılmalıdır. O da olmadı, savaş uçaklarından atılacak 34 bombayla onlara dünyanın şey yani Türkiye’nin kac bucak olduğu gösterilmelidir.


İslam dininde müminler kardeştir; Türk-İslam dininde ise yüreğinde vatan aşkı ve Türklük sevdası olan varlığını Türk varlığına armağan etmeye hazır olan, her sabah yüce devlet için sadakat yemini eden, darbelerin aktörleri olan yüce orduya hizmetten kaçınmayanlar kardeştir. Ben Kürdüm deyip de bölücülük propagandası yapan, anadilde eğitim istiyoruz diyerek halkı kin ve nefret duygularına hapsedenler kardeş olamaz. Onlar olsa olsa vatan haini olur. Böylelerinin bu topraklarda yaşama hakkı bile yoktur.


İslam dininde Allah yolunda ölenler şehittir, Türk-İslam dininde vatan yolunda ölenler şehittir. İslam dininde zulme karşı çıkmak esastır. Türk –İslam dininde mazlum Kürt halkına zulümlerden zulüm beğendirmek esastır.


İslam, başkalarına olan kinden dolayı dahi adaletten ayrılmamayı tavsiye eder. Türk –İslam dininde adalet, Kürtlere kin beslemeyenleri dahi cezalandırmayı tavsiye eder. Bunun için Kürtlerin taleplerini dile getiren yazar Türk dahi olsa gazetelerden kovulma cezası almalı. Türk- İslam adaletine göreKürt olmak potansiyel bir terör mensubu olma ihtimali nedeniyle suçtur.Bu nedenle Kürtler; ikametgahı, makamı belli olsa dahi işleyeceği suç ihtimaline karşı cezaevlerine tıkılmalıdır.


İslamda zerre kadar suçu olanlar cezasını görür, Türk- İslam dininde zerre kadar suçu olmayan Kürtler, Uhud Dağı kadar cezaya çarptırılır.


İslam dinine göre birbirlerini sevmeyenler gerçek anlamda iman etmiş olamaz. Türk- İslamdininde ise yüce makamlar için takla atmayanlar, amuda kalkamayanlar imansızdırlar.


İslam dininde domuz eti yemek haramdır;Türk- İslam dininde devletin izniyle vergilerini verdikleri takdirde vatandaşlar domuz eti satabilmekte; ancak vergi verilmeden domuz kesenler vatan haini olup yüce Türk- İslam dininden çıkmaktadır.


İslam dini , kötülükle yaklaşanlara dahi iyilikle yaklaşmayı emreder. Türk- İslam dini, Kürtler iyilikle yaklaşsa dahi devletin onlara cop, gaz bombası, top -tüfek ve savaş uçaklarıyla yaklaşmasını emreder.


İslam dinine göre kendisi için isteyen Müslüman kardeşi için istemezse gerçek bir Müslüman sayılmaz; Her malın sahtesi olduğu gibi her ideolojinin ve her dinin mensuplarının sahtesi var. Diğer dinleri bilmem ama Müslümanınsahtesi bu ilkeden yola çıkılarak bulunuluyor. Türk- İslam dinine göre kendisi için istediğini Müslüman Kürt kardeşi için istemek vatan hainliğidir. Türklerin bayrağı olur, Kürtlerin olamaz. Türkler anadilde eğitim görür hatta anadili için olimpiyatlar düzenler ve başka ırkların dillerinde şarkılar söylemesi onlara müthiş haz verir; ancak Kürtlerin anadilinde eğitim yapma hakkı olamaz. Türkler barış istemez; ancak lütfeder. Kürtler koşulsuz teslimiyeti kabul etmeli. Türkler internet, gazete ve televizyon haklarını özgürce kullanmalı, Kürtler devletin sınırları dahilinde yapmalı, mümkünse yapmamaları da faydalarına olur.


İslam’da bir insanı öldürmek tüm insanları öldürmek gibidir. Türk- İslam dininde ise dünyaya bedel tek bir Türk için Kürtleri yerinden yurdundan etmek, işkence tezgahlarından geçirmek ve nihayetinde Kürdü öldürmek en önemli hizmettir.


İslam yaratılanı yaratandan dolayı sevmeyi esas alır;Türk- İslam dini Kürtleri yarattığı için Allaha isyan etmeyi gerektirir.


İslamda bütün dinlere karşı hoşgörülü olmak temel bir ilkedir.Türk- İslam dininde ise Kürtlerin Müslüman olmalarına tahammül edilmediği için onları eskiden Ermeni şimdi ise Zerdüşt ilan edip aşağılamak temel bir ilkedir.

İslam varlığını Kuran-ı Kerime ve Kuran-i indiren yüce Allah’a borçludur. Bu sayede bu din sonsuza kadar insanlığa hizmet edecektir.Türk- İslam dini ise varlığını Kürt varlığına borçlu olup Kürt halkı zulmün ve haksızlığın pençesinden sıyrıldığı vakit ortadan kalkacaktır.

Kuran’ın “zulmedenler nasıl bir değişime uğrayacaklarını göreceklerdir” ayeti onlar için bir kâbus mazlum Kürt halkı için de bir müjdedir.

Allah Türk-İslam dinine inanları hidayete erdirsin.


Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

M.Burak CAN (Tüm Yazıları)

Siirt'ten Öte Haber/Kültür Sitesi

Her Kesin Kendi Sesinin Adresi

Cuma, 18 Mayıs 2012 08:35 tarihinde güncellendi
 

Yorumlar   

 
#9 düşündük 24-06-2013 10:15
düşünelim dedin düşündük. biz kürtler sadec türkiyenin vatandaşı değil, ortadoğuda 40 milyonu aşkın 4 parçaya bölünmüş bir halkız. bizim halk olarak kendi kaynaşmamız da gerekiyor. tıpkı dünyadaki bütün türklerin kaynaşmaya çalıştığı gibi.

bizim diğer bir sorunumuz, bizi yöneten devletlerin bizi türk, arap ya da fars islam sentezleriyle bizi kendileştirme çablarına karşı da onarla dostluk temelinde bir yasal birliktelik yaratmak zorundayız.

bir boşnağın kendini türk saymaktan gurur duymasına karşı çıkmadığımız gibi bir kürdün de ben türküm demesine karşı değiliz. ama siz de ben kürdüm ve türk değilim demesine saygı göstermelisiniz . yani siz kendi biyolojik atalarınızın tarihini kültürünü bırakıp üst kimlik olarak düşündüğünüz türk etnisitesinin biyolojik atalarını ve kültürünü kendi atanız ve kültürünüz sayısyorsunuz diye herkesin böyle saymaya zorlayamazsınız .

en nefret ettiğim şey birinin, beni kendi gibi olmaya zorlamasıdır. sen türksen türksündür umrumda değil, ama ben kürdüm, hem biyolojik hem zihinsel hem kültürel hem tarihsl olarak kürdüm. sadece kurulu devletin yasal zorlaması, polis ve asker gücü, mahkemeleri ile beni türk sayılmaktayım. bunu asla kabul etmeyeceğim.

ben müslümanım, ama türk bir müslüman değil, kürt bir müslümanım. türkün veya başka müslümanların neyi varsa benim de olana kadar da kellemi yatırıp hakkım için mücadele ederim.

bir devlet kurulmuş diye o devlet, sonsuza kadar aynı mantıkla yönetlicek diye bir şey yok. devletler de insanlar gibi doğar büyür gelişir ve ölüler. erken ölümlerine de ülkenin yasalarındaki haskızıklar neden olur.

türk deveti sorunlu kurulmuş bir devlettir. herkesi türk olmaya zorlamak faşizmin alasıdır. kürtleri türk olmaya zorlamak faşizmin en Allahsız şeklidir. biz kürtlerin türklere herhangi bir saygısızlığı veya tecavüzü yok ki biz faşist olalım. bizim tek dediğimiz biz biziz. ve türklerle kardeşçe ve eşit haklara sahip olmak istiyoruz. ama bu şartlar ekonomik şartlar değil türkün türk olarak sahip olduklarına kürt olarak sahip olmaktır.

bana ne türkün dünyayı yönetme sevdasından. bana ne devetin bekasından. benim varlığımı inkar eden bir devleti ben neden koruyayım. bu devlet, beni ben olarak kabullenmdiği müddetçe düşmanımdır.

kurtuluş savaşında ingilizler, yunanılar, fransızlar kazanmış olasydı, biz kürtlere ne yapacaksa bu devlet aynısını yapmıştır. hem dinimizi aykalar altına almış hem de kürt kültürümüzü yok saymış. dilimizi yasaklamış türkçe konuşmaya zorlmaıştır. ha yunanca konuşmuşum ha türkçe ne fark eder. hem de türkçeyi zorla öğrenmek daha acıdır. çünkü türkler müslümandır. onlar nasıl böyle bir zulme neden olurlar.


türk-islam sentezi.. türkçülüktür, ırkçıkılıktır. dinde yeri yoktur.

aynı şekilde kürt-islam için bunu söyleyebilirim.

islam tektir, milliyeti, cinsiyeti yoktur.
 
 
#8 düşünelim.. 23-06-2013 20:43
Eksik oldu sanırım.Ülke kavramını bir kenara bırakırsak Türk,Kürt,Laz,B oşnak vb. bunlar biyolojik kökenlerimizdir .Yani o topluluğa mensubuzdur.Ama bu ülkenin vatandaşı olduğumuz için hepimiz Türk adını alıyoruz.
 
 
#7 düşünelim.. 23-06-2013 17:23
Türk-İslam bir din değildir.Bu mefkure Kürtleri yada başka ırkları dışlamaz ülkedeki bütünlük için siyasetten benimsenmesi gerektiğini düşündüğüm bir birlktir.Burda türk T.C vatandaşı olan herkesi kapsamaktadır.Y ani hepimizi.Bende Boşnağım ama bu benim biyolojik kökenimdir bu ülkeniz vatandaşı olduğum için rahatça ben Türk üm diyebiliyorum ve buda beni rahatsız eden bi durum değil.Asıl ayrıma neden olan kitle bunu kabul etmek istemeyen kitledir.Ve ülkede bir sürü kökenden topluluk bulunmasına rağmen tek rahatsız olan Kürt vatandaşlarımız dır.Burda ayrımı yapan kim tekrar düşünülmeli bence..
 
 
+1 #6 roza 17-05-2012 20:00
Faşizmin bundan daha güzel bir tanımı olamaz....
 
 
+2 #5 cahfer 28-04-2012 23:04
allaha isyan bir başkaldırıdır bunu söyleyen dinden çıkar allah bütün ırklar gibi kürtleride yarat bu yüzden allaha sığınmak gerekir.
 
 
+1 #4 Muhammed ZANA 25-04-2012 13:16
...bir hafta sonu arkadaşlarla çay içerken malum çayhane tartışmalarında n biri her milletin islam yorumlamalarınd an söz ederken Türk-İslam, Arap-İslam, fars-İslam derken arkadaşlardan biri Kürd-İslam kavramını kullanır kullanmaz kürt olmayan arkadaş "Allah korusun!" diyerek heyecanını gizlemedi. Türk-İslamcı batıl anlayış korkarım kalbimizde çoktandır yer edinmiş gibi gözüküyor.
 
 
#3 bedrettin 24-04-2012 09:25
Ayrımcalıklı (Irkçılık)şekil de hareket edildiği zaman, gerçekten uzaklaştığın gibi, maskara olursun. Bu günde yaşanan özden uzaklaşmadır, ırkçılıktır. Irçılıkta; din/inanç olmadığı insanlıkta yoktur.
 
 
#2 M. Hêja RANA 23-04-2012 22:00
sen HAKK'ı yazmışsın Burak üstad. İslamın ırkçı egemenlerin elinde olması ne acı bir şey. Tüm müslümanlar senin bu yazdıklarını fark etseler, din adına atılan palavraları asla yutmazlar...

Sen bir müslüman olarak, ermenisinden, zerdüştüne kadar tüm insanların haklarını teslim etmişsin. işte beni de senin yazılarına yaklaştıran budur. seni sevecek insanların çerçevesi o kadar geniş ki. bir ucundan inanmayan insanlar diğer ucundan seninle aynı düşünenlere kadar herkes bu çerçevenin içindedir..

kalemin hak ve adil olsun hep böyle...
 
 
+2 #1 sabri ivgin 23-04-2012 21:47
bu yazını başlığını okuduğum zaman yazıyı yazan yazara kızdım ama yazıyı okuduktan sonra çok doğru bir yazı olduğunu fark ettim gerçektende söyledikleri çok doğru!!! lütfen hepsini okuyun
 

Roboski Kurbanları

Önceki Sonraki

İstanbul'un Göbeğinde En Anlamlı Mesaj

İstanbul'un Göbeğinde En Anlamlı Mesaj

      Genc Siviller'in, 28 Aralik 2012 Cuma gunu, Uludere'yi hatirlatmak icin, Istiklal Caddesi'nde yaptigi eylemin videosu. Bir yil once bugun, Sirnak Uludere'de insanlarin uzerine kagit degil, bomba yagmisti.               {youtube}r7z_6EDSbt4{/youtube}   siirtteno...

Roboski İçin Bir Şiir

Roboski İçin Bir Şiir

  Bir sabah, Ansizin gelirler, Beni mahsum rüyalarim dan uyandirip Ellerime kelepçe takarlar. Sonra karanlik ve soğuk bir zindana götürüp, varliğima işkence ederler. Bir Sabah, askerlerini, uçakalrini, tank ve toplarini hazirlayip gelirler. Beni topraklarimdan, arkadaşlarimdan ve Yâr dan koparirlar. Bir sabah, ...

Ben Salih Encü- Roboski Öyküleri 34

Ben Salih Encü- Roboski Öyküleri 34

  "İSTATİSTİK DEĞİL, “İNSAN”IM! BENİM DE BİR HİKAYEM VAR"   Ben Salih Encü’yüm; Roboskî‘de açıldı gözlerim yalan dünyaya.. Yedi nüfuslu bir aile idik.. Kaçağa gitmediğim zamanlar, yerim anamın dizinin dibiydi, gözbebeği idim ben onun. Fakat kader, ne yaparsın... İki ağabe...

Ben Seyithan ENÇ- Roboski Öyküleri 33

Ben Seyithan ENÇ- Roboski Öyküleri 33

  "İSTATİSTİK DEĞİL, “İNSAN”IM! BENİM DE BİR HİKAYEM VAR"   Ben Seyithan Enç'im; 1990 yılında, havanın kurşun gibi ağır olduğu günlerde, Rosboki'nin yanı başındaki Gülyazı köyünde dünyaya geldim... Liseye kadar her dönem ya takdir ya da teşekkür getiriyordum. Ama bizim buralarda karı...

Ben Muhammed Encü- Roboski Öyküleri 32

Ben Muhammed Encü- Roboski Öyküleri 32

  "İSTATİSTİK DEĞİL, “İNSAN”IM! BENİM DE BİR HİKAYEM VAR"   Ben Muhammed Encü’yüm; Bir yuvanın on üç yaşındaki ilk göz ağrısı, müşfik bir ağabey, yuvasına düşkün bir güvercinim… Fakirlikten gayrı derdimiz yoktu, onu da pek dert edinmiyor, hamd edip gidiyorduk… Da...

ZİYARETÇİLERİMİZİN SON YORUMLARI

Foto Galerimizden Rastgele

SİİRT HABERLERİ BURADA

Resim
Mısır Ve Rojava Yangın Yeriyken Siirt "Çepik Çepik " Diyebilir mi ? GN_Break Cumartesi, 17 Ağustos 2013 GN_Break TRT Şeş'te yayınlana Çepik programı, Mısır ve Rojava'da yaşanan acılar doruğa ulaşmışken Doğu ve... Devamını oku...
  • Son Yazıları
  • Son Şiirler
News image

LİCE ‘DE HAZİRAN HAZAN

  Mehmet Çobanoglu     LİCE ‘DE HAZİRAN HAZAN   İsyan bayrağı omuzlarında Taşıdığı sancak umut kuşağı Yeryüzüne güneş taşıyan Koynunda sevdası eks...

News image

KAĞIZMAN HEP GÜZELDİR

  Mehmet Çobanoglu   KAĞIZMAN HEP GÜZELDİR   Bağı var bahçesi var birde güzel Aras’ı Gülleri güne bakar sabah- akşam arası Kaysısına doy...

News image

BEDENİMİ YERE SERİN

  Mehmet Çobanoglu   BEDENİMİ YERE SERİN   Kışlar cüceleşti kar yağmıyor Güneş uzaklarda yaz gelmiyor Günleri özledim sevdiceğim Geceler uzadı, gün doğ...

News image

GEZİ PARKI

Mehmet Çobanoglu   GEZİ PARKI   Kılıçlardan kan damlıyor Yavuz fırtınasıdır Taksim’e esen Gezi Parkı yaralı Ölüm üşüştü ağaçlara Güller yasta, bahar ağlıyor olanlara...

News image

BARIŞ SEVİNCİ

  Mehmet Çobanoglu   BARIŞ SEVİNCİ   Barış sevincidir Acılardan akıp gelen Gecenin Rahmine düşen şafaktan sonra Sessiz bir aydınlık zuhur ediyor Güneş Tüm vakurluğuyla Yaşama selam dur...

News image

YÜREĞİNE SEVİNÇ DOLSUN

  Mehmet Çobanoglu   YÜREĞİNE SEVİNÇ DOLSUN   Gül çocuğum gül Ne olur gül Matem, acı, dert Kalmasın içinden Emsallerinle Güle oynaya el ele Kırlara koş hep...

News image

KÜÇÜK İNSANDAN BÜYÜK AŞKA

Gülten Kahraman Tüm Şiirleri İçin Tıklayınız     KÜÇÜK İNSANDAN BÜYÜK AŞKA   (mecbur doğmaktır bazen hayat...) en asiler de biter ya hani? ...

News image

ON SEKİZ MAYIS

Mehmet Çobanoglu   ON SEKİZ MAYIS   Karanlığın içindeki Işıltıları yara sardı; Munzur’un başı kışla dertte! Gecenin ayazı bedenleri sarsarken, Dağları inleten Birkaç hain kurşun, ...

News image

İhanete Uğrayan Şehir

Mehmet Şirin BULĞA   İHANETE UĞRAYAN ŞEHİR   Seni terk ediyorum, Yüreğimde seni bırakarak. Al hepsi senin olsun, Anılarım, acılarım, sevdalarım.   Sevdamı erteliyorum, İçimi kanatara...

News image

BEKLENEN BARIŞ

Mehmet Çobanoglu   BEKLENEN BARIŞ   Yıldız huzmelerinden Karanlığı dökülen ışınlar Bu gece son gece Bir şafak sancısıdır Ulu dağlar ardından Bir kızıl güneş doğuyor ...

News image

1 MAYIS TAKSİM

  Mehmet Çobanoglu   1 MAYIS TAKSİM Kapatmışlar her sokağı her bir yolu Tanklı, toplu caddelerde panzer dolu Engelleri yıkacağız, aşacağız Taksim’e gid...

News image

1 MAYIS DİRENİŞİ

Mehmet Çobanoglu     1989’da Şişhane’de 1 resmi polis tarafında şehit edilen Mehmet Akif Dalcı anısına... 1 MAYIS DİRENİŞİ...

Yeni Süreçte Kürtlerin Statüsü Ne Olmalı?

Yeni Süreçte Kürtlerin Statüsü Nasıl Olmalı
 

Foto Galeri Kategori Listesi

Sitemizin yeni logosunu nasıl buldunuz?
 
Siirt Belediyesi'ni Hangi Parti Kazanır?
 

Üye Girişi

Foto Galerimizden seçmeler

Önceki Sonraki

Siirt'te Günün Fotoğrafı (27/05/2013)

Siirt'te Günün Fotoğrafı (27/05/2013)

Siirt sokaklarında karşımıza çıkan görüntüleri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. İşte yürürken karşılaştığımız bir görüntü.   Bugünkü Fotoğrafı yazarımız Muhammed Kayran Çekti. Kayran'ın "Parsekê Kûsî(Kaplumbağa Dilenci)" adını verdiği görüntüde sabahın ilk saatl...

Wêne-Galerî: Bajarê Sêrtê Buye Bûkek Sipî

Wêne-Galerî: Bajarê Sêrtê Buye Bûkek Sipî

Bi çend rojane bajarê Sêrtê bi hatina berfê xwe mîna bûkek di nava bukaniyek sipî de xemiland. Dar, zevî û kolan cilên sipî li xwe kirin. Zarok, keç û xortên ciwan mîna govendek li dawete bi berfê re leyîstin.

Siirt'ten Muhteşem Kar Manzaraları

Siirt'ten Muhteşem Kar Manzaraları

  Siirt'te aralıksız iki gün süren kar yağışının hayatı olumsuz etkilediğini çocuklar, gençler ve fotoğrafçılar kabul etmiyor. Siirt'ten Öte olarak bu kar yağışının Siirt'i nasıl bir manzaraya büründürdüğünü görmek ve o manzaraları ölümsüzleştirip değerli okuyucularımızla paylaşmak is...

BU NEHİR BÜYÜLÜYOR

BU NEHİR BÜYÜLÜYOR

Dünyaca ünlü ve dünyanın en güzel nehri olan Cano Cristales, içinde bulunan farklı renklerdeki algler nedeniyle sarıdan kırmızıya, yeşilden maviye pekçok renk tonu ile ziyaretçi çekmeye devam ediyor.Cano nehri,büyülüyor,sarhoş ediyor,huzur veriyor.

Siirt'te Çekilmiş Komik Resimler

Siirt'te Çekilmiş Komik Resimler

  Siirt'te sitemiz muhabirleri veya site üyelerimiz tarafından çekilen komik resimler arşivi hizmete açılmıştır. Siz değerli üyelerimiz de kendi çekmiş olduğunuz resimleri yayımlanmak üzere sitemizin mail adresine gönderebilirsiniz.   Site mail adresimiz: siirttenote@hotmail.com   SİİRT KOMİK RESİMLER GALERİSİ...

Gelişmiş Arama